Szerencsésnek érzem magam, hogy a LAN-partik generációjához tartozhatom, amelyek szerves részét képezték az életemnek. A LAN-partik legaktívabb időszaka számomra 1999 és 2005 között zajlott.
Gyomaendrődi LAN party összefoglaló
Az első LAN-partimra 2000 őszén érkeztem egy barátommal az endrődi Népházba (mai nevén Szent Antal Népház), ahol az emeleti teremben rendezték meg. Soha nem felejtem el az izgalmat, amikor először sikeresen beüzemeltük a számítógépeket (az enyém egy AMD Athlon (Thunderbird) 800-as volt), és először csatlakoztam az Unreal Tournament szerverre. A LAN-partik mindig péntek délutántól vasárnap késő délutánig tartottak.
Ezeken a rendezvényeken sok izgalmas dolog zajlott, például filmek másolása: „Van valakinek új filmje?” Így igazi „copy party”-t tartottunk, ahol programokat, játékokat és zenéket is megosztottunk. Mindig akadt valaki, aki operációs rendszert telepített: „Van valakinek egy 98-as, 2000-es vagy esetleg XP telepítője?” A kábelgyártás is folyamatosan zajlott: „Van valakinek UTP fogója?” A processzor tuningolása is izgalmas kihívás volt; kezdetben grafitceruzát alkalmaztunk, majd áttértünk az ezüst folyadékra, amit az autók hátsó ablakainak fűtéséhez is használnak. Ez bizonyult a legjobb megoldásnak a processzor teljesítményének növelésére! :)
Pizza, Cola, energiaital, Chio Chips, csoki – és már kezdődhetett is a fergeteges hétvége! Bajnokságok, retro játékok, stratégiák, FPS-ek – minden, ami a remek hangulathoz szükséges volt!
Számos különböző játékstílussal próbálkoztunk, de voltak olyan népszerű címek, amelyek mindig visszatértek. Most ezeket a játszott órák alapján szerettem volna rangsorolni, így elkészítettem a Gyomaendrődi LAN-partik legkedveltebb játékainak TOP 10-es listáját – a dobogós helyezések sosem voltak kétségesek:
- Unreal Tournament: Game of the Year Edition
- Quake III: Team Arena
- Medal of Honor: Allied Assault
- Call of Duty: United Offensive
- Call of Duty 1
- Battlefield 1942
- Call of Duty 2
- Battlefield 2
- Counter-Strike: Source
- Return to Castle Wolfenstein
Noha a felsorolt játékok többsége lövöldözős műfajú, más típusú játékokkal is szívesen időztünk. A stratégiai kategóriából például a Command & Conquer: Red Alert 2 volt népszerű, míg a versenyjátékok közül a Need for Speed volt a favorit. Természetesen sok egyéb akkori sikercím is felbukkant a különböző stílusokból (például a Worms Armageddon vagy a Pocket Tanks), ám ezek nem kerültek be a "Klasszikusok" közé, amelyek hosszú időn át meghatározóak maradtak számunkra.
Évente többször is megrendeztük a háromnapos, két éjszakás PC-játékmaratont. Mivel manapság a játékok egyre inkább online játszhatók, a LAN-partik lassan eltűnnek a mindennapokból, de azért néha még összeülünk.
Mindig nosztalgiával gondolok vissza ezekre a felejthetetlen hétvégékre.
Íme néhány ikonikus LAN-party játék ebből az időszakból:
FPS (First-Person Shooter) Játékok:
- Unreal Tournament (1999) - Unreal Tournament: Game of the Year Edition (2000)
Az egyik legnépszerűbb aréna-lövöldözős játék, gyors játékmenetével és különféle játékmódjaival (Deathmatch (Azonnali halál), Face to Face, Capture the Flag). Hamar a LAN-partik egyik alappillérévé vált. (Game of the Year Edition: Az eredeti Unreal Tournament 1999-ben jelent meg, a GOTY kiadás 2000-ben.) - Quake III Arena (1999) - Quake III: Team Arena (2000)
Kifejezetten a multiplayer csatákra tervezett aréna FPS, amely villámgyors játékmenetével és élvezetes arénaharcokkal óriási népszerűségre tett szert. (Team Arena: Ez egy kiegészítő csomag a Quake III Arena-hoz, amely 1999-ben jelent meg.) - Counter-Strike (1999, majd 1.6 verzió 2003)
Eredetileg egy Half-Life mod volt, de gyorsan különálló játékká nőtte ki magát, és a LAN-partik egyik legnagyobb kedvencévé vált a terroristák és a terrorelhárítók összecsapásaival. - Quake (1996)
Az egyik első, igazán sikeres multiplayer FPS játék, amely megalapozta a modern aréna FPS-eket, és ikonikus lett a LAN-partikon. - Delta Force (1998)
A nyílt terepen zajló katonai FPS, amely különleges taktikai lehetőségeket kínált, és népszerű választás volt LAN-on is. - Return to Castle Wolfenstein (2001)
Kiváló multiplayer módja miatt vált népszerűvé, különösen a csapat-alapú játékmódokkal, ami vonzóvá tette LAN-partikon is. - Medal of Honor: Allied Assault (2002)
Ez a második világháborús FPS fantasztikus multiplayer módokkal rendelkezett, amelyek miatt sok LAN-partin visszatérő játék volt. - Battlefield 1942 (2002)
A hatalmas csatamezőkkel és járművek bevonásával ez a játék óriási siker lett, és a LAN-partikon is gyakran előfordult a hatalmas többjátékos csaták miatt. - Unreal Tournament 2003 (2002)
Az Unreal Tournament sorozat folytatása, még jobb grafikával és játékmenettel, ami tovább növelte a játék LAN-parti sikerét. - Serious Sam: The First Encounter / Serious Sam: The Second Encounter (2001-2002)
Ezek a játékok az őrült akciójukról és a rengeteg ellenség elleni harcról voltak híresek, sokszemélyes módban is kedvelték LAN-partikon. - Delta Force: Black Hawk Down (2003)
A Delta Force sorozat egy modern hadviselésre fókuszáló epizódja, amely taktikai csatáival vált LAN-partik kedvencévé. - Call of Duty (2003) - Call of Duty: United Offensive - (2004)
Az első Call of Duty realisztikus második világháborús környezetével és gyors akcióival hamar népszerűvé vált LAN-hálózatokon. (United Offensive: Ez az első Call of Duty játékhoz készült kiegészítő csomag.) - Unreal Tournament 2004 (2004)
A Unreal Tournament sorozat egyik legkedveltebb része, rengeteg különféle játékmóddal, ami miatt tökéletes választás volt LAN-partikon. - Call of Duty 2 (2005)
Az első rész folytatása még fejlettebb grafikával és valósághűbb harci élményekkel, amely tovább erősítette a Call of Duty helyét a LAN-partikon. - Battlefield 2 (2005)
Ez a modern hadviselésre fókuszáló Battlefield játék még több stratégiát és hatalmas csatákat kínált, járművek és gyalogosok kombinálásával.
RTS (Real-Time Strategy) Játékok:
- StarCraft: Brood War (1998, de rendkívül népszerű volt 1999-2003 között)
Az egyik legikonikusabb RTS játék, amely LAN-partikon is nagyon népszerű volt, különösen a stratégiai elemei miatt. - Dune 2000 (1998)
A Dune világán alapuló valós idejű stratégiai játék, amely a klasszikus Dune II felújított változata volt, és népszerű választás a LAN-partikon a stratégiai rajongók körében. - Age of Empires II: The Age of Kings (1999)
A középkori stratégiai játék, amely sokszemélyes módban is kiváló volt, és nagyon népszerűvé vált a LAN-partikon. - Command & Conquer: Red Alert 2 (2000)
A C&C sorozat ezen része is gyakran előkerült a LAN-partikon, különösen a szovjet és szövetséges frakciók közötti intenzív harcok miatt. - Warcraft III: Reign of Chaos (2002)
Az RTS játék a fantasy környezetével és hős alapú harcával lett LAN-party kedvenc, különösen a Dota mod miatt, ami később jelent meg. - Age of Mythology (2002)
Az Age of Empires sorozat mitológiai változata, amely istenek és hősök bevonásával új dimenziót adott a valós idejű stratégiáknak, és LAN-partikon is sokan játszották. - Warhammer 40,000: Dawn of War (2004)
A népszerű sci-fi univerzum alapján készült RTS játék, amely a taktikai csatáira és egyedi egységeire építve lett LAN-partikon kedvenc.
Verseny és Egyéb Játékok:
- Need for Speed: Porsche Unleashed (2000)
Az egyik legnépszerűbb Need for Speed játék, amit sokan LAN-ban játszottak a barátaikkal. - Diablo II (2000)
Bár nem kifejezetten LAN-party játék, a kooperatív kalandok miatt sokan vitték el a LAN-partikra, hogy barátaikkal együtt harcoljanak a pokol erői ellen.
Könnyedebb Multiplayer Játékok:
- Worms Armageddon (1999)
A körökre osztott stratégiai játék, amelyet tankos verziókkal és humoros fegyverekkel LAN-partikon sokan élveztek. - Pocket Tanks (2001)
Egyszerű, gyorsan tanulható körökre osztott tüzérségi játék, ami szintén népszerű volt LAN-partikon a könnyed szórakozás érdekében.
Ez a lista bemutat néhányat a legnépszerűbb PC-s LAN-party játékok közül 1999 és 2005 között. Ezek a játékok a multiplayer élmény és a közös játékélmény miatt váltak népszerűvé.
Új hozzászólás